10.11.2010 r - przeddzień rocznicy odzyskania niepodległosci przez Polskę

2010-11-10 22:13

Uroczystosci związane z 92 rocznicą odzyskania niepodległosci przez Polskę miały w naszej szkole nietypowy scenariusz. Już przy wejsciu do szkoły przedstawicielki klas trzecich rozdawały wszystkim biało czerwone wstążeczki upiete w formie kotylionu do przypięcia w klapy naszych galowych strojów. Na pierwszej przerwie zebralismy sie w auli i wspólnie ze szkolnym chórem spiewalismy patriotyczne piesni. Przy nastrojowym swietle,  przenieslismy się duchem i myslami w lata dwudzieste ubiegłego wieku, żeby zrozumieć, że ta wolnosć Polski nie przyszła tak sobie na zawołanie lecz okupiona została krwią poległych partyzantów i żołnierzy a także wielu cywilnych osób.

Na następnej przerwie mielismy okazję podziwiać pięknego poloneza i ognistego mazura w wykonaniu naszych uczniów z zespołu Kujawy. Piękne stroje i piękne tańce wykonane z gracją, wdziekiem i dostojeństwem, urzekły nas do głębi. Trzecie klasy wraz z Dyrekcją Szkoły poprowadziły polonezowy korowód przez szkolne korytarze a melodia tego pięknego polskiego tańca oddbijała się echem o szacowne mury starego gmachu.

I wreszcie nastrojowa akademia, recytacje i chóralny spiew starych żołnierskich i partyzanckich piesni sprawił, że uroczystosć 11 listopada 2010 r - Dzień Niepodległosci obchodzony w szkole pozostanie na długo w naszej pamięci.

 

 

Akademię przygotowały: prof.prof. Wioletta Frydrychowska - montaż słowno muzyczny, Luiza Dryńska - polonez, chórem dyrygował Marian Szczepański, wystepowali uczniowie klas  trzecich i drugich i pierwszych.

Zapraszam do galerii.

 

.

 

Fotogaleria: 10.11.2010 r - przeddzień rocznicy odzyskania niepodległosci przez Polskę